Apám Kurva Gazdag

Az AKG tanulója blogot ír. Számára ez az iskola 'a legkisebb rossz'. Azokat a helyzeteket bocsátja vitára, amiket problémásnak lát.

Ezúton felhívja az Olvasó figyelmét, hogy a blog, amíg mást nem állít, nem tényeket, hanem szubjektív észrevételeket közöl! Problémákat vet fel, hol a szerző sajátjait, hol egy kisebb vagy nagyobb csoportét. Az már az Olvasó felelőssége, hogy mit kezd a felvetésekkel.

Fácsebukk/Arckönyv/Egyéb vicces elnevezés

Vélemények (a teljesség igénye nélkül)

És továbbra is azt javasolnám, hogy ne állj meg azon a ponton, hogy valamiről kijelented hogy szar. Írd le hogy hogyan lehetne jobb, ha már elszaródott. Illetve, ha látsz valamit a lejtőn megindulni, hogyan fordítanád meg. Ettől nem tűnnél okoskodónak, vagy más dolgába beledumálónak, sőt. (Cradle)

Sokunknak sokféle problémája van az iskolával, az iránnyal, amelyben ez az egész halad, és valóban nincsen olyan működő fórum, ahol ezeket megbeszélhetnénk. Az eredetileg e célra létrehozott intézmények, ahogy azt, kedves Luci, sokhelyütt leírtad, impotens, működésképtelen humbugnak bizonyultak [...] De persze kerülném a túlzott cinizmust, csakúgy, mint a kielemzésed, az önajnározás azonban - még ha jól tudom is, hogy nem annak szánod - azért csak önajnározás marad, ebben a minőségében pedig óhatatlanul visszatetszést kelt (sőt, helyenként nevetségessé tesz). (Radnóti András, via Facebook)

Ha a szerkesztő valóban egy diák, akkor elsősorban a tanárok számára szeretnék gratulálni, akik kinevelik a jövő számára perspektivikus és környezetét pozitívan formálni képes új generációt. Az előző cikkhez csak annyit, hogy mint a jelenlegi wikileaks.org eset is mutatja mindig is lesznek olyanok aki inkább el szeretnék kendőzni az igazat, de ott lesznek azok is, akik kiállnak azért. (Dr. Lenkei Noémi)

A szerzőnek (…) respect, hogy belsősként felvállal egy ilyen írást. Kár, hogy a mi sulinkban nem lehetett hasonló. Sok sikert! (boniem)

A blogod kell ennek az iskolának, és bár személy szerint nem mondanám hogy "így tovább", de élvezettel olvasom amiket írsz... (the.freeman42)

„…sok írással tudok azonosulni, bár nem biztos, hogy én is ugyanilyen drasztikus mértékekben gondolkodom. Mindenesetre jó olvasni más véleményt is, mint a sablondumát.” (Cselőtei István, via Facebook)

„Teljes mértékben támogatnék egy blogot, ami az iskoláról szól, és ami elemez, nem csak dicsér, ez a jelenlegi viszont sajnos hazug és félrevezető, intoleráns, bántó.” (Baranyai István)

„Azt hittem, hogy csak én vagyok túl kritikus, és velem van a baj, de ezek szerint nem.” (Nussi)

„Értem én, hogy a blogod pusztán építő jellegű kritika kíván lenni, de többet használnál ha mondjuk elárvult madárfiókák fölé emelnél fedelet (…) jó ahogy csinálod, azzal nem értek egyet, amit csinálsz. Mert egy jó kritikai érzékkel rendelkező valakinek - márpedig te ilyennek tűnsz - rengeteg dolog van amit érdemes is hosszabban górcső alá venni. Villon se az orrtúrástól vált korának krónikásává... ” (Léderer Balázs)

Posztodban nem a tantárgy blokk, hanem sokkal inkább a tantárgyakat tanító tanárok (köztük az én személyem) kritizálására helyezted a hangsúlyt, és erről nem állt szándékomban veled vitát folytatni, véleményt cserélni. (Hegymegi Mariann)

„Ez voltaképp olyan, mint egy nyilvános tanárértékelés.” (egy évfolyamtársam véleménye)

Szigorúan személyiségközpontú címkék

abszurd (12) ajtó (8) akg karácsony (3) akg szülinap (2) akg terminológia (24) alkotóház (3) alkotókör (8) amiről nem beszélünk (8) angol (3) apró (1) az osztály (film) (4) becstelenség (2) bedemárton (3) belső (7) bevezetés (2) cigaretta (7) csengő (5) csibe (8) diákság (16) differenciálás (2) dolgozat (7) e. (3) egy átlagos nap (6) ének (3) érettségi (1) erőszak (1) értékelés (13) ezmegaz (17) f. (5) fesztivál (5) filozofálgatás (8) frissítés (1) go (1) gyik (2) h. (5) házi feladat (1) heti (1) heti apró (10) hipokrita (7) hozzáállás (20) hülyegyerekek (2) humor (1) i. (1) informatika (3) irodalom (2) iskolaújság (5) j. (2) jócucmák (9) jokkmokk (1) k. (1) képességek (1) kisebbségben (1) kisszínes (4) komment (1) kommunikáció (11) komoly (19) korlát (7) közgáz (5) közösség (15) kreatív (8) külvilág (1) l. (4) liberál (18) m. (2) matek (1) matematika (2) média (7) mi. (1) mindennapi naplólapok (14) mo. (2) n. (2) nagy lépés előre (2) német (5) népnevelde (3) nevelés (9) nó. (1) nyelviév (8) nyitás (1) nyitótábor 11 (3) o. (1) offtopik (1) oldalak (1) óráról órára (19) ötlet (3) p. (1) pályázat (1) patrónus (15) pedagógiai program (3) petyhüdt kéz (12) póker (1) portás (1) posztlista (1) projekt (1) r. (2) rajz (3) reakció (19) rendszer (21) restauráció (5) st. (1) számolgatás (2) szemforgatás (8) szervezés (23) szimptómák (10) szolgálati közlemény (29) szülő (1) t. (3) tábor (1) tanár (10) témahét (5) termtud (5) testnevelés (4) tizenkettedik (1) történelem (3) vendégszerző (4)

Utolsó kommentek

  • TooNormal: @szegfű77: Köszönöm, hogy reagáltál :) Közben már elköltözött a blog (ide: alternativity.postr.hu/... (2011.06.14. 21:42) Tanárértékelés
  • szegfű77: Szia, mint épp értékelésben lévő tanár írok Neked.:) Igen kétévente van egy felülvizsgálat, ami l... (2011.06.08. 08:08) Tanárértékelés
  • akghibrid: Természetesen nem kívánok veled párbeszédet folytatni, mivel az általad használt stílus rendkívül ... (2011.03.12. 18:48) A másod-nem-közlés esete a bloggerrel
  • TooNormal: @TooNormal: Csak annyit tennék még hozzá(d) befejezésképp, hogy a levél szerint az elzárkózás első... (2011.03.12. 18:37) A másod-nem-közlés esete a bloggerrel
  • TooNormal: @baranyaiistvan: István, szerettem volna, ha ennek a kis vitánknak "szépen" lehetett volna vége, d... (2011.03.12. 18:25) A másod-nem-közlés esete a bloggerrel
  • Utolsó 20

Tiltakozás az üres címlap ellen

2011.02.04. 18:04 TooNormal

Az alábbiak iskolaújságunk következő havi számában fognak megjelenni, amennyiben olvasói levélként a szerkesztőség közlésre alkalmasnak találja. Baranyai István kommentárja alapján ez biztosra vehető.

----------

Ezúton szeretném megosztani az olvasókkal véleményemet a Szubjektív 2011. januári számának üres címlapos tiltakozásáról, az ezzel járó nevetnivalókról és azokról a fontos „felnőttvilági” dolgokról, amit a jelek szerint senki sem tartott fontosnak.

Mint tudjátok, az iskolaújság januári számában üres címlappal tiltakozott a médiatörvény ellen. Természetesen nem számít reprezentatív felmérésnek, de a körülöttem lévő emberek nagy része nevetségesnek tartotta az akciót, a hozzám eljutott legpozitívabb reakció az „aranyos” volt, s nem feltételezem, hogy a szerkesztőség erre a hatásra blazírozott volna.
 
A papíralapú példány címlapján tényleg nincs semmi a fejlécen kívül, de a plakátok pont ugyanúgy néztek ki, mint egy átlagos példány esetén, az „üres” „címlap” telis-tele cikkcímekkel. Ez ebben a formában egy öngól, mert azok, akik nem fogják kézbe venni magát a példányt – mert ugye nem érdekli őket a dolog, csak szembeakadnak a plakáttal – azt a következtetést vonták le és fogják levonni, hogy a címlap nem üres, mert tele van cikkcímekkel, csak éppen fotó nincs rajta. Ez pedig nem fest jó képet a szerintem egyébként is… ööö… visszás kezdeményezésről.
 
Hogy miért tartom visszásnak? Kezdjük azzal, hogy az ürescímlapozás, mint olyan, szerintem már a Magyar Narancs és az ÉS esetében sem volt egy perfekt ötlet (szerény véleményem szerint pl. a HVG kreatívabb volt). A Szubjektív egyébként nagyjából két hónappal csúszott le a „trendről”, az egész esetet megmosolyogtatóvá téve pont azok szemében, akiknek szólna: azoknak, akik a „húúú üres címlap fújmédiatörvény (sic!)” állásfoglalásnál tágabb és koherensebb képpel rendelkeznek az ügyről. Legalábbis nagyon remélem, hogy ők voltak a célközönség.
 
Nekem egész egyszerűen nevethetnékem támadt, amikor szembejött velem a plakát. Először is, hol fenyeget egy mezei iskolaújságot a hatalom feltételezett narancsszagtól émelyítő, itt-ott rohadt vaskeze? Reális veszély, hogy valaki feljelenti az iskolaújságot? Olyan törvény ellen tiltakozni, ami csak névleg vagy átvitt értelemben vonatkozik rám, visszatetszést kelt. Ez olyan, mint ha én a magam tizenhat évével „NE VEDD EL A NYUGDÍJAMAT, VIKTOR!”-táblákkal vonultam volna ki a Kossuth térre. Értem én, hogy újság és újság meg média és média, de ez az egész számomra egész egyszerűen fontoskodó.
 
Ez volt az első, ami eszembe jutott. Fontoskodó. Itt vagyunk mi, a nagy és fontos Szubjektív, nagy mögöttünk álló történelem, nagy jelentőség, 89 Facebook-lájk! Mi is jól tiltakozunk, egy vitatható megítélésű ötletet másodforrásból átveszünk és jól megmutatjuk…a…izé… bárkinek. Egy olyan törvény kapcsán, ami minket csak névleg érint, már ha egyáltalán. Mindennek ellenére és mindemellett a Szubjektív akkor is egy iskolaújság marad, ha tizennégy éve írják és szuper dolgokat mond róla a Google és Mr. Page barátunk. Az iskolaújság, mint amolyan „almédium” korlátai az effajta tiltakozást nevetnivalóvá teszik.
 
Ha rajtam állna, az iskolaújság egy problémásnak ítélt vezetőségi döntés kapcsán tiltakozna üres címlappal – nyilván olyannal, aminek valamiféle köze van a kommunikációhoz. A kapuügy kapcsán lehetett volna rajta egy nagy lakat. Itt is felvetném, hogy szerintem egy iskolaújságnak az iskola belügyeiről kellene szólnia elsősorban, a filmkritikáknak, ha egyáltalán kerüljenek bele, csupán kisebb teret kellene szentelni – jelenleg ez fordítva van. Ez a tiltakozás pedig azt mondja nekem, hogy ez nem hogy nem fog változni, hanem egyre inkább el fog fajulni ez a folyamat. Ha a Szubjektív ki szeretne lépni iskolánk négy fala közül, ez nagyszerű, nem lesz feleslegesen korlátozva az olvasószám 2011-ben, amikor már mindenkinek és a nagyanyjuknak is van blogja. Az azonban, hogy egy, az iskolára korlátozódó médiumban, ahol mostanában nagyon keveset foglalkoznak az iskola belügyeivel, pláne a vitás kérdésekkel, egy, a médiatörvény elleni állásfoglalás viszi a prímet, számomra azt jelenti, hogy az iskolaújság a koncepció „iskola”-részét felejtette el.
 
Adott tehát egy nem túl eredeti ötlet nem túl eredeti átvétele egy olyan témában, ami minket csak futólag érint, olyan megvalósítással, hogy a felületes szemlélő még nevetségesebbnek találja az egészet. Mindezt jó két hónappal azután, hogy az ötletet szintén kopírozó nagy lapok megcsinálták ezt. A legnagyobb probléma azonban nem ez. Úgy érzem, az iskolaújságot menedzselő felnőtt szerkesztőknek erre gondolniuk kellett volna, ha tényleg annyira komolyan gondolták ezt a fontoskodó megnyilvánulást, mint amilyennek látszik. Ha már komoly és fontos, legyünk komolyak és fontosak.
 
Egyrészt kezdhetjük azzal is, hogy „iskolában nem politizálunk”, e
gy intézményen belüli intézmény esetében pláne nem. Nekem ezzel személy szerint aztán semmi bajom nincs (megértem azt, akinek van, volt, aki ezt vágta rá elsőnek, amikor ezt felvetettem), azonban nem is ezt tartom a nagy problémának. Sokaknak ez azonban szemet szúrhat és úgy tűnhet, hogy a lap nem az olvasóinak, hanem szerkesztőségének érdekeit, gondolatait helyezi előtérbe.
 
A lényeg mindemellett a következő: amikor egy Magyar Narancs vagy egy Élet és Irodalom üres címlappal jelenik meg, annak azért van bárminemű értelme, mert a lap által képviselt világnézetet, gondolkodásmódot igyekszik ezzel megvédeni, legalábbis a potenciális elnyomás ellen tiltakozni. Fontos azonban, hogy ezt csak akkor teszem meg, ha ez az olvasótáborom világnézetével és gondolkodásával is egybeesik – nagyot nevettem volna, ha a Magyar Nemzet is üres címlappal tisztelgett volna, de erre érthető módon nem került sor. Adott tehát a szerzői brigád esetében egy egyértelmű világnézeti állásfoglalás, és egy olvasóközönség, ami erre rezonál – csak és kizárólag ennek kontextusában van bármiféle jelentősége egy üres címlapnak. Ha egy unatkozó divatlapszerkesztő a köldökszöszeit eszegetve arra jut, hogy felpezsdíti unalmas mindennapjain egy üres címlappal, annak nem lesz jelentősége, ugyanis az olvasótábornak és valahol az olvasótáborból is szól, illetve eredeztethető egy ilyen megmozdulás.
 
Talán mondanom sem kell, hogy iskolaújságunk esetében ilyen nincs és nem is lehet. Az állandóan változó és fiatalokból álló szerkesztőségnek nincs egy világnézeti állásfoglalása, sőt, mivel az olvasótábor nem a közös érdeklődésre alapulva formálódott, hanem csak arra, hogy abban az intézményben tanulnak, ahol ez a lap megjelenik, azt sem lehet mondani, hogy ez a megnyilvánulás az olvasóközönség egységes fájdalmas felkiáltásaira, tiltakozó gesztusaira reflektált, vagy hogy azt támogatta volna. Azt, hogy egy iskolaújságnak mekkora a globális jelentősége, nem kezdem el most fejtegetni, egy dolgot azonban megjegyeznék: gondolt arra a szerkesztőség, hogy a Magyar Narancs és az ÉS által használt tiltakozási formával élés esetén óhatatlanul előfordulhat, hogy egyesek összekötik magukban a fenti orgánumok világképét az iskolaújságéval, ad absurdum az iskoláéval?
 
Olyan állásfoglalás ez, ami csupán utánzat és nem eredeztethető a szerkesztőség egységes világképéből (ilyen nincs és nem is lehet ebben az életkorban, kivéve agymosás után), ami nem szól egy egységes olvasóközönségnek, amely egésze nem feltétlen ért egyet vagy foglalkozik egyáltalán komolyabban a kérdéssel, ami elkésett két hónapot, ami olyasmi ellen tiltakozik, ami rá csak névleg vonatkozik, ami… szerintem egész egyszerűen fontoskodik.
 
És hadd térjek még ki arra, hogy az iskolaújságunk címe Szubjektív. A fentiekben már leírtam, miért és milyen jellegű egységességet igényel egy üres címlapos megmozdulás. Mindez itt és most szubjektív? Szubjektíven fehér, tehát akár feketeként is interpretálható? A szerkesztőség szubjektív véleménye szerint ez a médiatörvény nem jó? Ez meglehetősen laza megállapítás a nagyobb lapokban elhangzott „vége a sajtószabadságnak”-jellegű megállapítások mellett, és bár alternatív és illene az újságba a cím szerint, innentől kezdve nem lenne értelme az üres címlapnak.
 
Szubjektíven fehér címlap egy szubjektíven rossz médiatörvényről egy szubjektív szerkesztőségi vélemény alapján egy, a témát szubjektíven megítélő közösségnek? Csak én nem találom egy ilyen rendkívül erős megnyilvánulásban a szubjektivitást?
 
Kelemen Csaba Herkules 

A bejegyzés trackback címe:

https://apamkurvagazdag.blog.hu/api/trackback/id/tr162639075

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

akghibrid · https://akghibrid.wordpress.com/ 2011.02.04. 21:16:16

Kerestem, de nem találtam cikkedben a Tiltakozást. Vártam, hogy megtudjam, hogy mivel nem értesz egyet, mi ellen tiltakozol.
Tiltakozol (?) egy plakát ellen, hiszen a cikkeket, a szerkesztőségi cikket nem olvastad, abból ugyanis kiderülne számodra, hogy nem magát félti az újság a Médiatörvénytől, hanem szolidáris. Hogy mitől félti a szerkesztőség a köz iránt érdeklődő embereket és az újságírókat, az szerintem kiderül - én nem szeretném taglalni a kérdést, mivel a cikkeket nem én írtam, az ötlet nem tőlem származott, a beleegyezésem viszont megkapta a kezdeményezés, mivel egyhangú volt a támogatása, és beláttam, hogy a közélet dolgaiba való beleszólása diákjaimnak még nem pártpolitikai kérdés. Ahogy a drogtörvény szubjektíves tárgyalásakor is ezt gondoltam, érdekes módon arról pozitívan nyilazkoztál. Iskolában nem politizálunk? Hát már hogyne tennénk. Hiszen a közélet dolgait tárgyaljuk, szinte minden nap. A pártpolitika maradjon távol (leginkább a kampány), de ha valaki ismeri a politika szó fogalmát, az nem akarhatja távol tartani az iskolától. Ahol ezt teszik, ott a közösség dolgai iránt érdektelen embereket nevelnek.

Negyedik ciddek jelenik meg a Szubjektívről, és így azt hiszem feleslegessé vált sokadik szabadkozásod - "bár már sokan kérték ezt.... mert „höhö Baranyai a szerkesztő de vicces lesz ez az egész". Túl azon, hogy csak a vak nem veszi észre a párhuzamot aközött, hogy (kérésedre) viszonylag gyakran küldöm javításaim a blogodon rendszeresen előforduló hibák, tévedések és csúsztatások helyrerakásához, és hogy a Szubjektív ismétlődően válik témává, szeretnélek emlékeztetni arra, amit nyolcadikos korodban már hallhattál (és mindenki más) tőlem, amikor csatlakoztál a szerkesztőséghez (csak vagy nem figyeltél, vagy szándékosan elfelejted): a lap a Filmklub alkotókör filmkritikai, filmajánló lapjaként indult, nem egy hagyományos iskolaújság, hanem egy magazin. Így nem véletlen a címe sem (figyelem: Szubjektív!), és az sem, hogy sok ideig kizárólag, majd később túlnyomó részben kritikákból, ajánlókból állt. Folyamatosan nőtt benne a közéletről, az iskoláról szóló cikkek aránya, így ez lett a fóruma az iskolai ügyek kitárgyalásának is - más híján. De annak nincs akadálya, sőt, határozottan támogatnék olyan újságot, ami betöltené az iskolaújság funkcióját, és végre konkurenciája lenne a lapunknak. Aki iskolai ügyekkel komolyabban foglalkozó iskolaújságot szeretne, annak nem a száját kéne jártatnia, hogy hogyan is kéne ezt, hanem a piacra kéne lépnie, és ott megmérettetnie magát. A támogatásomat megkapja.

TooNormal · http://alternativity.postr.hu/ 2011.02.04. 23:57:26

A Wikiszótár definíciója szerint (wikiszotar.hu/wiki/magyar_ertelmezo_szotar/Tiltakozik)a tiltakozik ige jelentése a következő:

1. elmondja, hogy miért nem kedvel valamit, vagy miért nem járul hozzá; kifogásol, ellenez.

Én ezt tettem.

Olvastam a Szubjektív idevágó cikkeit, mielőtt megírtam volna ezt a bejegyzést. Továbbra is fenntartom álláspontom, miért nem érzem egy iskolába és egy iskolaújságba valónak a médiatörvény elleni tiltakozó akciót. Nem kell vele egyetértened, de tartsd tiszteletben a véleményemet és tényalap nélkül ne feltételezd, hogy ne írnám úgy, hogy a lap legelső oldalát ne olvastam volna el.

A drog nem politikai ügy, a drog sajnos szerves része a kamaszéletnek, és mint ilyen, helye van egy iskolaújságban. Nincs pártpolitikai töltete sem. A jelenlegi médiatörvénynek van. Az üres címlapos tiltakozás is szintén a politikai paletta egy részén jelent, jelenhetett meg csak. Ez a magyar belpolitika, itt ez igenis egyfajta politikai állásfoglalás, még ha nem is szándékos - én ez ellen tiltakozom továbbra is.

Én nem látom az általad említett párhuzamot. Egészen addig nem írtam az iskolaújságról, amíg egy vendégszerzőm nem írt ezirányú posztot, addig nem is szándékoztam, ugyanis nem akartam, hogy bárki személyed elleni ellentámadásnak vélje. A négy cikk elvileg három (lévén az egyik vendégírás), gyakorlatilag kettő, ugyanis ezek ugyanannak az írásnak online és offline szánt verziói. Ezt nem nevezném sokadik írásnak és hidd el, az iskolaújságról már leírtam általános gondolataim és kérdéseim, most is csupán ez a konkrét eset ihletett meg. Nem látnám értelmét én sem ötször leírni, hogy hiábavaló kísérletet tettem egy iskolaújság funkciójáról szóló párbeszéd kezdeményezésére, egyszer ez bőven elég volt. Remélem, ez választ ad arra a kérdésedre/felvetésedre is, miért nem érzem fontosnak a lap eredetét, amikor a lap jelenéről és iskolai funkciójáról van szó.

"Aki iskolai ügyekkel komolyabban foglalkozó iskolaújságot szeretne, annak nem a száját kéne jártatnia, hogy hogyan is kéne ezt, hanem a piacra kéne lépnie, és ott megmérettetnie magát. A támogatásomat megkapja."

Hallottad már azt, amikor a könyvkritikánál azt szólja hozzá valaki, hogy "írjá jobbat bazzeg"? Ugye, te is nevetni szoktál rajta? Nem kell írónak lenni, hogy legyen egy véleményem arról, milyen egy rossz könyv. Azt pedig egyáltalán nem értem, miért írsz ilyen stílusban, amikor - feltételezem - biztos vagy az igazadban. Ami, megjegyzem, egy véleménykifejtő írás esetén nem is kell, hogy egyezzen az enyémmel.

akghibrid · https://akghibrid.wordpress.com/ 2011.02.05. 11:27:06

Ha nem a "közismerten tudományos alapokkal" rendelkező Wikiszótár értelmezését tekintjük mérvadónak, akkor a közbeszédnek jobban megfelelő értelmezést is találhatunk, én például ezt: "tiltakozik, óvást emel vmi ellen, erélyesen visszautasít valamit" - azt hittem, hogy a tiltakozás és az egyet nem értés közötti különbséget tényleg felesleges elmagyaráznom.

A cikked a legutóbbi Szubjektív plakátjáról szól, még csak nem is a címlapjáról. Veled ellentétben én nem gondoltam azt jónak, hogy a lapot az üres címlappal "adjuk el", így a plakáton a szokásos témafelsorolások mellett szerepel csak ez is. Az üres címlap az olvasónak szól, nem a plakátnézegetőknek.

És ismét tévedsz, drog-témáról a jeleleginél talán még jobban felzaklatott belpolitikai közéletben publikáltunk - még nagyon kicsi voltál, így nem is emlékezhetsz erre. Ha alaposabban utánanézel a Szubjektív cikkeinek, megtalálhattad volna, hogy a 20. lapszám terjedelmesen foglalkozott a drogszabályozással, címlapon volt tanítványunk a tüntetésen, kezében egy "Le a büntető drogpolitikával" táblával. www.akg.hu/szub/20drog.html Ez talán nem politika?

Ha olvastad volna a szerkesztőségi cikket, akkor nem írtad volna azt, hogy az a politikai paletta egyik oldalát képviseli, ennek ugyanis pont az ellenkezőjéről szól. Hogy tudd, hogy miről van szó, beidézem:

"A Szubjektív újság üres címlappal jelenik meg, tiltakozásul az új médiatörvény ellen, mivel az véleményünk szerint korlátozza a sajtószabadságot. Úgy gondoljuk, hogy az elmúlt század történései egyértelművé tették, hogy a demokrácia nem politikai nézet kérdése, így a demokratikus és európai alapjogok egyik főpillére, a sajtószabadság sem pártpolitikai kérdés.
A Szubjektív szerkesztősége támogatna egy olyan új médiatörvényt, ami a XXI. század technológiáját támogatja – az internetet, a közösségi médiát, a web 2.0-át, a video-on-demand és IPTV tartalmakat, a digitális televíziózást.
A szerkesztőség többek között ellenzi kétesen megfogalmazott címletek (pl. jó erkölcs vagy közérdek megsértése) használatát és a büntetési fenyegetettséget; azokat a paragrafusokat, amelyek bírság terhe mellett kötelezik az újságírókat, hogy informátoraikat és jegyzeteiket a politikai delegáltakból álló Médiatanácsnak adják ki, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság együttes rendeletalkotási, vizsgálati és büntetési jogkörét."

Egy, a diákszerzőink által hibásnak tartott törvényt támadnak különböző politikai oldalakról. A szerkesztőségi cikk semelyik politikai oldalhoz nem csatlakozik azzal, hogy a törvény ellen szót emel.

Nagyot nevettél volna, ha a Magyar Nemzet üres címlappal jelenik meg? Akkor talán az is derűssé tesz, hogy a tiltakozást a jelentős mértékben politikailag elkötelezett Magyar Hírlap megtette szerkesztőségi cikkében: AZ ÚJ MÉDIATÖRVÉNY VESZÉLYEZTETI AZ ÍROTT SAJTÓ SZABADSÁGÁT.
www.magyarhirlap.hu/online/nyilt_level.html
Számos jobboldali értelmiségi szintén megtette.

Az ugyan szemmel láthatóan nem a te stílusod, hogy táblákkal vonulj tiltakozni pl. a nyugdíjtörvény ellen (miért is nem tartozik rád?), de mások ezt miért ne tehetnék meg - ahogy meg is teszik rendszeresen ebben az iskolában olyanok, akik a közügyek iránt érdeklődnek. Miért kell őket kinevetni? Ezzel persze nem azt mondom, hogy jónak is tartom, ha tizenévesek utcai politizálást folytatnak, de ezt már sok-sok éve teszik kérdezés nélkül.

Vendégszerződ (helyesen) jelen blog iskolai közügyek iránti elkötelezettségét és (tévesen) olvasottságát veti össze az iskolai magazinnal.
Az iskolai médiapiacon lévő versenyt tehát nem én hoztam szóba. Itt egy iskolai közügyekről szóló létező fórumot tekint a vendégszerző (és egyetértőleg te is) médiának.
Azt írja: "Szerencsére iskolánk egy tanulója felfedezte a haladó kor új lehetőségeit, és fórumot teremtett az iskola minden tanulóját érintő ügyek nyilvános és őszinte kitárgyalására."
Miért baj tehát az, ha felhívom ezt a LÉTEZŐ médiát a tisztes versenyre, arra a piacra, amin mérhetővé válik?
Nem azt írtam, hogy kezdj el iskolai dolgokról szóló cikkeket publikálni ahelyett, hogy kritizálsz. Ugyanis ezt teszed. Az analógia tehát nem áll meg a könyvkritikával.

akghibrid · https://akghibrid.wordpress.com/ 2011.02.05. 12:02:29

Az említett 1998-as cikkben a táblán egy, a fentieknél frappánsabb szöveg olvasható valójában: Józanul egy józan drogpolitikáért. (jobb, ha 12 év távlatából nem az emlékeimre hagyatkozom, hanem utánanézek).
süti beállítások módosítása